BEN KİMİM?
Cangül Soydemir

BEN KİMİM?


*Başarılı profesyonel hayatımı sonlandırıp, benim kendime sorduğum yaşama, evrene, insana dair derin sorulara yanıt arayan kişilere rehberlik yapmak amacıyla Benden Bana Bir Adım platformumu kurdum.
* Bu alanda güvenli, sağlam içerikli çalışmalar yapabilmek amacıyla; uluslararası grup psikoterapileri alanında tanınmış Profesör Dr Maurizio Gasseau’nun yönetiminde 150 saat psikodrama eğitimi aldım. Nitekim Profesör Gasseau aynı zamanda Benden Bana Bir Adım olarak organize ettiğim Psikodrama workshoplarını bir çok kez yönetti.
* Oxford Üniversitesi’nde Psikoloji’ye Giriş Sertifika programına katıldım. Başarıyla bitirdiğim bu programla ilgili Oxford Üniversitesi Psikoloji Sertifikam bulunuyor.
* Uzun yıllardır ilgilendiğim Astroloji’ye değerli hocam ve uluslarası tanınmış psikoterapist ve astrolog Mark Jones sayesinde farklı bir bakış açısı kazandırma fırsatı buldum. Mark Jones astrolojinin terapötik potansiyelini, Roberto Assogioli’nin Psikosentez tekniğini kullanarak uyguluyor. Onun öğrencisi olarak kurucusu olduğu Pluto School’dan astroloji sertifikası alma ayrıcalığını yaşadığım için çok mutluyum.
Amerika ve Avrupa'da merekezleri ve enstitüleri bulan Psikosentez Psikoloji Ekolünün eğitimini San Fransisco merkezinde aldım. Bu eğitimimi bitirdim ve CANGÜL SOYDEMİR PSİKOSENTEZ METODU'nu oluşturdum.
* Profesyonel kariyerimi sürdürürken yabancı firmalarla iletişimde bana ayrıcalık tanıyan dört yabancı dil (İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca),  PSİKOSENTEZ Yaşam Rehberliği dönemimde de bana farklı kültür ve ülkelerdeki insanlarla ilişki kurmamı, farklı dillerde eğitimler alabilmemi ve eğitim verebilmemi sağlıyor.
* Ben, kendime doğru bir adım attım 18 ; ömür boyu sürmesini dilediğim bir içsel yolculuğa içten bir adım...
* Siz de kendinize bir adım atmak isterseniz; bir rehber, bir yol gösterici olarak buradayım.